Większości lotnisko kojarzy się z wakacjami. Słusznie, bo jednak nie da się ukryć, że wielu Polaków na wczasy lata dziś samolotami. Czasy, kiedy to tłukliśmy się po kilkanaście godzin autokarami, jeszcze nie minęły, ale jednak z takiego środka transportu korzysta się dziś znacznie rzadziej. Podobnie jest w przypadku pociągów, z których jeśli już korzystamy to na trasach sięgających maksymalnie kilkuset kilometrów.

Jednakże lotniska to nie tylko wczasy. Nie można zapomnieć, że samolot jest również głównym środkiem transportu pośród biznesmenów. Wprawdzie nie każdy może sobie pozwolić na własny odrzutowiec to jednak biznesmeni, a nawet lokalni przedsiębiorcy z tego środka transportu korzystają dość często.

Doskonale widać to zresztą nie tylko po lotnisku w Warszawie, ale również w innych polskich miastach. Żadnym wyjątkiem nie jest również port lotniczy Katowice-Pyrzowice. Na lokalnych holach można spotkać wiele osób, które nie ciągną za sobą kilku toreb bagażu, a podróżują tylko z jedną walizką. Nie trudno zgadnąć, że pasażer taki nie leci na wakacje, a samolot jest jego środkiem transportu wykorzystywanym w pracy.

Co z samochodem?

Zdarza się, że osoby takie na lotnisko podróżują zamówiona taksówką. Niemniej często do portu lotniczego przybywają własnym środkiem transportu. Jest to zrozumiałe w przypadku podróży jednodniowych, kiedy to osoba taka po kilku godzinach spędzonych na negocjacjach wraca w swoje miejsce zamieszkania. Wówczas zostawienie samochodu w pobliżu lotniska jest nawet wskazane. Sęk w tym, że nie wszędzie auto takie będzie bezpieczne.

Wracając do portu Katowice-Pyrzowice każdy biznesmen, choć nie tylko samochód może postawić tutaj – parking lotnisko Pyrzowice. Obiekt ten jest położony zaledwie 100 m od samego portu lotniczego, a więc dzieli go od niego tylko chwila. Oczywiście mówimy tu o parkingu strzeżonym, który monitorowany jest przez kamery i służby ochrony przez 24 godziny na dobę.

Czy Polacy z takich parkingów korzystają dziś na co dzień? Nie da się ukryć, że najbardziej oblegane są one w sezonie wakacyjnym, kiedy to odpoczywamy na wakacjach. Jednakże ruch na nich widać również i w innych okresach niezależnie od pory roku. Nic więc dziwnego, że dziś, kiedy to transport lotniczy na wartości zyskuje już nie z każdym rokiem, ale miesiącem czy tygodniem parkingi takie znajdziemy przy każdym polskim lotnisku. Klientów do korzystania z takiego rozwiązania zachęca bezpieczeństwo. Znajdującym się na ich terenie samochodom nie grozi bowiem w zasadzie nic. Ponadto z roku na rok obiekty takie mają także coraz bardziej konkurencyjne ceny.