Dla niektórych mężczyzn ten wygląd gra naprawdę bardzo ważną rolę. Bardzo często jest to szczególnie ważne ze względu na wykonywany przez nich zawód, a konkretniej to, że sposób, w jaki się prezentują ma wpływ na ich kontakty z klientami czy partnerami biznesowymi. Tymczasem, o ile elementy garderoby można dość łatwo i szybko wymieniać, o tyle znacznie ciężej jest sobie poradzić z innymi problemami- na przykład z takim problemem jak wypadanie włosów u mężczyzn. A ponieważ dobry wygląd w biznesie czy też w jakimkolwiek innym zawodzie rzutuje na karierę i na pewność siebie, tego problemu nie powinno się bagatelizować i najlepiej od razu podjąć działanie.

Czas na diagnozę przyczyny wypadania włosów

Tych przyczyn może być co najmniej kilka, jeśli więc w ostatnim czasie zauważyliśmy, że włosów wypada znacznie więcej niż poprzednio- czas przyznać, że jest to problemem. Pamiętajmy bowiem także i o tym, że regularne wypadanie niewielkiej ilości włosów każdego dnia jest czymś normalnym i naturalnym. Problematyczne jest natomiast to, kiedy wypadanie włosów się nasila, albo też w efekcie wypadania pojawiają się charakterystyczne zakola.

Aby poznać przyczynę wypadania włosów najlepiej jest udać się na konsultację do specjalisty. Będzie on w stanie znacznie szybciej ocenić podłoże łysienia, a już na pierwszej wizycie będzie mógł przeprowadzić specjalne badanie skóry głowy, które dostarczy kluczowych dla diagnozy informacji. Takim specjalistą jest trycholog, a koszt pojedynczej wizyty w gabinecie trychologa zaczyna się od około 100 zł np. centrumzdrowegowlosa.

Co może być przyczyną łysienia?

Pierwszą i najczęściej występującą przyczyną są geny. Niestety, jest to też taka przyczyna, z którą najtrudniej jest walczyć. Jeśli w rodzinie ktoś borykał się z podobnym problemem i miał duże zakola- istnieje spore prawdopodobieństwo dziedziczenia tendencji do łysienia. Kolejnym możliwym powodem utraty włosów może być działanie męskiego hormonu- testosteronu. W taki sposób oddziałuje on na włosy, że stają się bardzo cienkie i wiotkie, a w efekcie zaczynają łatwiej się wykruszać. W końcu, problemy z wypadaniem włosów mogą nasilać się w konsekwencji nieodpowiedniej diety, prowadzonego stylu życia oraz niewłaściwej pielęgnacji. Trycholog, w momencie, kiedy już uda się mu ustalić, jakie jest podłoże problemu, będzie w stanie zaproponować terapię zaradczą, której efektywność najlepiej jest mierzyć w czasie. Z tego względu, zazwyczaj jednorazowa wizyta nie jest wystarczająca i trzeba umówić się na kolejne, które odbędą się w różnych odstępach czasu.