Zamiatarki to pojazdy wyspecjalizowane w oczyszczaniu ulic, ale też na rynku dostępnych jest co najmniej kilka ich rodzajów. Wszystkie modele zamiatarek pierwotnie przypominały duże samochody ciężarowe, gdyż to na podwoziu właśnie takiego samochodu zostały stworzone pierwsze ich modele. Powód był dość prosty- zamiatarka skrywa w swoim wnętrzu duże i ciężkie zbiorniki z czystą wodą użytkową i z wodą już zużytą, do tego dochodzi jeszcze pojemny kontener na odpady, a częścią maszyny jest też kabina z miejscem dla operatora. Wszystko to razem naprawdę sporo waży. Obecnie, najnowocześniejsze modele małych zamiatarek miejskich również są wyposażone we wszystkie te elementy, ale znacznie mniejszej wielkości, co sprawia, że mogą poruszać się na bardzo mocno ograniczonej przestrzeni.

Duża czy mała zamiatarka? Duże maszyny do zadań specjalnych

Duże zamiatarki nadal są bardzo potrzebne, gdyż są one w stanie przede wszystkim oczyszczać ulice z bardzo dużą efektywnością. Już przy jednokrotnym przejeździe takiej maszyny można oczyścić ulice z nagromadzonego piasku, żwiru, błota czy innych zanieczyszczeń w przypadku dróg o dużej szerokości, na których zazwyczaj ruch uliczny jest większy. Dlatego też takie zamiatarki najczęściej wysyła się do pracy tam, gdzie wykonywane są różnego rodzaju inwestycje budowlane, remonty drogowe oraz tam, gdzie podczas transportu zaopatrzenia na place budowy doszło do zabrudzenia powierzchni dróg.

W przypadku dużych zamiatarek znacznie bardziej można skojarzyć je z klasycznymi samochodami ciężarowymi. Ich szczotki obrotowe nie są aż tak widoczne, gdyż najczęściej są zaprojektowane jako osprzęt działający z boku maszyny lub też jako osprzęt wleczony, pracujący bezpośrednio za maszyną. Tego rodzaju zamiatarki, a także kompleksowa naprawa zamiatarek odbywa się na co dzień w przedsiębiorstwie Terberg Matec Polska. Odpowiednia naprawa zamiatarek pozwala bardzo długo wykorzystywać te maszyny w praktyce.

Codzienna praca w mieście

Alternatywą dla dużych zamiatarek są kompaktowe modele miejskie, które są naprawdę bardzo zwrotne i które są w stanie wjechać praktycznie wszędzie. Są one wyposażone w specjalne szczotki zamiatające, które znajdują się na froncie maszyny, a w zależności od modelu konkretna zamiatarka może dysponować od jednej do nawet trzech takich szczotek, których pracą można sterować niezależnie. Oprócz szczotek zamiatarki posiadają także wydajne odkurzacze, a także dmuchawę czy też myjkę ciśnieniową. Dzięki takiemu wyposażeniu sprzątanie ulic naprawdę może być kompleksowe.

Zapraszamy https://www.terbergmatec.pl/!