Firmowe wyjazdy integracyjne są dla pracowników ważną częścią procesu aklimatyzacji w nowym miejscu. Dają one szansę nowym pracownikom na poznanie nowego środowiska pracy oraz współpracowników. Wyjazdy firmowe są również sposobem na oderwanie się od codziennych obowiązków, które każdego dnia czekają na pracowników w miejscu pracy. Tego typu spotkania można zaplanować na wiele sposobów, w zależności od zainteresowań pracowników, ich wieku, a nawet płci np. grupa pracownic płci damskiej danej firmy, lepiej będzie czuła się w SPA, natomiast grupa pracowników płci męskiej, będzie zadowolona z wspólnego wyjazdu na ryby czy wspinaczki górskie.

 

Dlaczego integracja pracowników jest ważna?

Integracja pracowników to bardzo ważne zadanie, które umożliwia stworzenie zespołu, wykonującego swoje codzienne zawodowe obowiązki, jak dobrze naoliwiona maszyna. Dla wielu firm wyjazd integracyjny jest coroczną tradycją, jednak wciąż na rynku możemy spotkać pracodawców, którzy nie do końca wierzą w korzyści płynące z firmowych wyjazdów. Istnieje jednak wiele powodów, które świadczą o tym, że firmowe wyjazdy integracyjne są ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Mowa przede wszystkim o:

  • Stworzeniu bezpiecznej atmosfery dla nowych pracowników – wyjazd integracyjny dla firm to niezwykła okazja dla nowych pracowników. Podczas atrakcji przygotowanych dla całego zespołu oraz w trakcie wspólnych posiłków, będą oni mogli poznać pozostałych współpracowników, ale także dać się poznać od jak najlepszej strony! Integracja pracowników pozwoli na umocnienie więzi pomiędzy pracownikami, a to na pewno zaowocuje lepszymi wynikami w sferze zawodowej.
  • Okazja do obserwacji pracowników – wyjazd integracyjny to również idealna okazja dla pracodawców, którzy nie do końca mają świadomość o relacjach panujących w firmie oraz o swoich pracownikach. Dzięki różnego rodzaju atrakcjom przygotowanym podczas wyjazdu, możemy zaobserwować jak nasi pracownicy radzą sobie z pracą zespołową czy pracą pod presją. Pozwoli to na szybką weryfikację oraz wyciągnięcie wniosków dotyczących zespołu.
  • Nagroda za osiągnięcia w pracy – firmowe wyjazdy integracyjne to sprawdzony sposób na wynagrodzenie pracowników, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz zaangażowaniem w ostatnim okresie.

Jak widać, wyjazd integracyjny dla firm ma wiele zalet, które powinny zostać przemyślane przez właścicieli działalności gospodarczych. Jak jednak zaplanować wyjazd tak, aby został on dostosowany do potrzeb i wymagań każdego pracownika?

 

Jak zaplanować firmowy wyjazd integracyjny?

Planując wyjazd integracyjny firmy, należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Aby jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie, ważne jest planowanie z wyprzedzeniem i upewnienie się, że wszyscy pracownicy są zaangażowani w ten pomysł. Pierwszym krokiem jest określenie, jakiego rodzaju wydarzenie pragniesz zaplanować. Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu relacji z partnerami biznesowymi, idealnym rozwiązaniem będzie dzień pełen atrakcji i dobrej zabawy. Jednak w przypadku, gdy wyjazd integracyjny ma być nagrodą za osiągnięte wyniki, warto postawić na odprężający pobyt w SPA Talaria.pl czy odpoczynek w nadmorskim kurorcie.