W bardzo wielu miejscach pracy zgrany zespół jest podstawą sprawnego wykonywania zadań. Ludzie, którzy znają się dobrze i umieją ze sobą współpracować znacznie lepiej radzą sobie podczas projektów, które wymagają tej współpracy pomiędzy nimi. Dlatego też tak często firmy decydują się na organizację wyjazdów czy też spotkań integracyjnych, na których osoby razem pracujące mają szansę lepiej się poznać i polubić.

Koszt takiej imprezy nie jest bowiem aż tak wysoki, a korzyści, jakie płyną z jej organizacji w przyszłości są naprawdę bardzo duże. Dodatkowo, firma, która inwestuje w swoich pracowników oraz w pozytywne relacje pomiędzy nimi jest od razu postrzegana jako taka, która jest przyjazna i która dba o dobro ludzi, których zatrudnia. Wobec tego, w jaki sposób organizuje się takie imprezy integracyjne, które na przykład zakładają krótki wyjazd?

 

Wybór odpowiedniego miejsca jest szalenie ważny

 

Tak naprawdę jest to jedna z kluczowych spraw. Niektóre ośrodki- jak chociażby Grand Chotowa – są nastawione na organizację takich imprez, a co za tym idzie posiadają wszystko, co na takim wyjeździe może okazać się nam potrzebne. Zazwyczaj są to ośrodki, które mają już przygotowaną specjalną ofertę organizacji imprez oraz konferencji. Ważne, aby w takim ośrodku było miejsce, w którym będzie się można zebrać większą grupą ludzi, zazwyczaj jest to po prostu jakaś salka konferencyjna. Dodatkowo, kluczowe jest też miejsce, w którym zostanie zorganizowana taka impreza. Może to być klub, kręgielnia, a nawet zaadaptowana sala restauracyjna. Niektóre hotele oferują także możliwość zorganizowania ogniska integracyjnego, co również jest świetnym pomysłem. Dodatkowo, wybierają hotel taki jak Grand Chotowa, zwróćmy uwagę na jego wystrój, a także standard, w którym są utrzymane pokoje. Jest to ważne, aby był to hotel komfortowy i ładnie urządzony, aby dla pracowników taki wyjazd faktycznie był czymś atrakcyjnym.

 

Warto też pomyśleć o lokalizacji

 

Powinniśmy pomyśleć o tym, czy do wybranego przez nas ośrodka każdy będzie miał łatwy dojazd. Jeśli hotel znajduje się poza miastem- powinien posiadać parking dla gości, gdyż najprawdopodobniej uczestnicy będą chcieli dojechać do obiektu własnym samochodem. Częstą praktyką jest również wynajem busa dla uczestników wyjazdu, który zawiezie ich bezpośrednio na miejsce, a co za tym idzie nikt nie będzie musiał martwić się o dojazd. Czasem warto pomyśleć o hotelu w jakimś naprawdę pięknym miejscu, gdzie będzie można wyjść i na przykład pospacerować czy pojeździć na rowerze.