Coraz więcej Polaków swojego szczęścia szuka poza granicami naszego kraju i możemy mieć pewność, że taki trend będzie się utrzymywał. Nie można się oszukiwać i mimo że średnie pensje nad Wisłą idą w górę to równolegle z nimi, a nawet i szybciej w górę windują także i ceny. To wszystko sprawia, że praca poza granicami jest o wiele korzystniejsza. To jednak nie wszystko. Na pewno łatwo nie mają także i przedsiębiorcy. Nic dziwnego, że nie brak ich już również w innych krajach Starego Kontynentu. Wśród nich wymienić trzeba między innymi Hiszpanię. Oczywiście nie podlega wątpliwości, że o wielu więcej przedsiębiorców z Polski firmy prowadzi w Wielkiej Brytanii czy Niemczech to jednak również i w tym państwie Półwyspu Iberyjskiego przybywa ich dość szybko. Na pewno wpływ na to mają podatki, z którymi przedsiębiorcy tam się spotykają. Nie jest bowiem tajemnicą, że Hiszpania jest traktowana jako kraj, który sprzyja rozwojowi przedsiębiorczości. Jak więc to wygląda tam od strony obowiązujących przedsiębiorców podatków?

Hiszpański CIT

Wiele w kontekście podatków, które obowiązują właścicieli firm w Hiszpanii, zmieniła ustawa, która weszła w życie w roku 2007. Najpierw podatek CIT zmniejszono tam do 32,5 proc., aby po roku zmniejszyć go raz jeszcze do 30 proc. Zauważmy jednak, że taka stawka podatku dotyczy tylko i wyłącznie średnich i dużych przedsiębiorców, którzy mogą pochwalić się naprawdę sporymi dochodami. Zostaje ona wprowadzona dopiero po przekroczeniu 120 202,41 euro. Do tej kwoty obowiązuje stawka jeszcze niższa, a mianowicie 25 proc. Jak więc widzimy, narzekać nie ma na co. Warunki są przejrzyste i nie da się ukryć również i klarowne.

Ulgi

To nie koniec zalet prowadzenia firmy w Hiszpanii. Jak nie trudno się domyślić, liczyć tu również można na wiele ulg podatkowych, choć głównie w postaci kredytu podatkowego. Dzieje się tak na przykład w momencie reinwestycji zysku z przeniesienia aktywów, dokonywania inwestycji w technologie przyjazne środowisku czy inwestowania w badania i rozwój. Ponadto ulgi dotyczą podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników, a nawet prowadzenia działalności eksportowej. Co ważniejsze strata z lat ubiegłych odliczana może być od dochodu nawet przez 15 kolejnych lat.

Dobre biuro księgowe

Oczywiście wielu przedsiębiorców o takich ulgach nie wie lub wydaje im się, że takim ulgom nie podlegają. Dlatego też tak ważne jest znalezienie odpowiedniego biura księgowego, które nie tylko poprowadzi nam księgowość, ale pomoże również w kwestii podatków i związanych z nimi ulg.

Wszyscy zainteresowani taką pomoc znajdą tutaj: biuroksiegowewhiszpanii.pl/zalozenie-dzialalnosci-w-hiszpanii/. Jest to biuro księgowe o wielkim bagażu doświadczenia i co najważniejsze szerokim zakresie usług. Znajdziecie tu pomoc nie tylko odnoszącą się do księgowości. Specjaliści z tego biura pomogą też założyć firmę, rozliczyć się z odpowiednimi podmiotami czy w końcu ją rozwiązać, jeśli uznacie, że czas najwyższy ten etap w swoim życiu zakończyć.