Keramzyt budowlany posiada bardzo wiele zastosowań, z jego wykorzystaniem przede wszystkim można wykonać rozmaite izolacje. W ten sposób można efektywnie izolować podłogi, można również wykonywać izolację bezpośrednio w gruncie, a także warstwy drenażowe. Specjalnym rodzajem materiału jest keramzytobeton. Są to bloczki, które wykonywane są z wykorzystaniem keramzytu i które mają bardzo wiele zalet. Są materiałem niesamowicie trwałym, suchym i oddychającym.

Keramzyt można wykorzystywać nie tylko w budowlance, ale także w geotechnice oraz w ogrodnictwie. Z jego wykorzystaniem można przeprowadzać nowe nasadzenia roślin, można uzdatniać grunty pod uprawę różnego rodzaju gatunków roślin, projektować małą architekturę, gdzie keramzyt sprawdzi się chociażby na skarpach i nasypach, a nawet wykonywać z niego specjalne pływające pokrywy na zbiornikach, w których wnętrzu znajduje się gnojówka.

Ważne cechy charakterystyczne keramzytu

Warto zauważyć, że keramzyt jest materiałem bardzo lekkim, a jednocześnie bardzo wytrzymałym. Jest też niesamowicie porowaty i dlatego też posiada tak dobre parametry izolacyjne. Samo kruszywo można używać wielokrotnie, ponieważ jego trwałość jest bardzo wysoka. Co ciekawe, jest to materiał całkowicie niepalny, a także obojętny na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych. Jest też obojętny biologicznie będąc całkowicie niepodatnym na działanie żadnych pleśni ani grzybów.

W jaki sposób kupować keramzyt?

Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się bezpośrednio u producenta na przykład w Leca® KERAMZYT. Punkty sprzedaży dostępne są tak naprawdę na terenie całej Polski. Keramzyt można kupić w formie sypkiej, jak również workowanej. I tutaj mamy do dyspozycji mniejsze worki jak i większe big bagi. Keramzyt w takich workach może być przechowywany do trzech miesięcy czasu , natomiast w big bagu do pół roku. Zaleca się, aby keramzyt był przechowywany z dala od palących promieni słonecznych, ponieważ mają one negatywny wpływ na trwałość opakowań.

Kupując keramzyt warto sprawdzić jak duże są kawałki kruszywa, które zamawiamy, a jest to określone poprzez konkretną jego frakcję. Nie do wszystkich zastosowań odpowiedni będzie ten najdrobniejszy keramzyt. Dlatego też na pewno warto zwrócić na to uwagę. Dodatkowo, w przypadku posadzek osadzonych bezpośrednio na gruncie, gdzie obawiamy się zbyt dużej nasiąkliwości keramzytu, najlepiej zdecydować się na kruszywo, które będzie dodatkowo zaimpregnowane. To ograniczy nam do minimum kapilarne podciąganie wilgoci z gruntu. Najistotniejsze jest to, aby dobrać parametry kruszywa do zastosowania, a więc przemyśleć w jaki sposób będziemy chcieli ten keramzyt wykorzystać i jakie jego cechy charakterystyczne są dla nas najważniejsze. W przypadku wielu projektów kluczowe jest także to, aby jego ilość zamówić z zapasem, ponieważ może okazać się że konieczne będzie jego zagęszczenie i ubicie.

Zobacz ofertę na https://leca.pl/!