Każdy z nas marzy o możliwości komfortowego podróżowania, ale potrzebne jest do tego odpowiednie auto. Aby je wybrać, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, dzięki którym zapewni Ci ono maksymalny komfort, bezpieczeństwo oraz tak pożądane przez każdego z nas oszczędności. Sprawdźmy zatem, jak wybrać auto do jazdy miejskiej, by spełniło ono Twoje oczekiwania!

Jak wybrać auto do jazdy miejskiej? Zużycie paliwa i wymiary to podstawa!

Jazda w mieście wiąże się z bardzo częstym zatrzymywaniem, zwalnianiem i przyspieszaniem, dlatego bardzo istotną kwestią jest to, by samochód charakteryzował się ekonomicznym spalaniem. Niskie zużycie paliwa pozwoli Ci zyskać oszczędności, dlatego celuj w samochody spalające maksymalnie 6 litrów paliwa na 100 km. Jeżeli chcesz postawić na najbardziej ekonomiczny pojazd, wybierz hybrydę, w której połączono możliwości silnika spalinowego i elektrycznego – podczas jazdy w zatłoczonym mieście najczęściej będziesz korzystać z tego drugiego, co pozwoli Ci na znaczne oszczędności paliwa.

Jak wybrać auto do jazdy miejskiej? Zwróć uwagę również na jego wymiary! Kompaktowy samochód okaże się niezwykle przydatny, ponieważ ułatwi Ci manewrowanie w wąskich uliczkach i umożliwi bezproblemowe znalezienie miejsca parkingowego. Co ciekawe, współcześnie produkowane auta miejskie posiadają całkiem sporą przestrzeń bagażową, dlatego doskonale sprawdzają się również jako pojazdy typowo rodzinne, którymi możesz wyruszyć także poza miasto.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając samochód miejski?

Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać auto do jazdy miejskiej, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na zużycie paliwa i wymiary. Bardzo istotne okażą się również:

  • systemy bezpieczeństwa, dzięki którym unikniesz wielu zagrożeń – wybieraj auta, które posiadają takie funkcje, jak wspomaganie utrzymania pasa ruchu, monitorowanie martwego pola czy automatyczne hamowanie awaryjne;
  • wygodne fotele – najlepiej, jeżeli będą one posiadały wiele opcji regulacji, dzięki którym każda podróż będzie prawdziwą przyjemnością;
  • system multimedialny – przede wszystkim taki, który zapewni Ci łatwy dostęp do nawigacji i ulubionej muzyki, np. poprzez możliwość połączenia się z Twoim telefonem (Android Auto lub Apple Car);
  • koszty utrzymania – weź pod uwagę przede wszystkim awaryjność danego modelu, koszt ubezpieczenia oraz dostęp do części zamiennych.

Wciąż masz wątpliwości? Poczytaj opinie właścicieli danego modelu, które powinny ułatwić Ci dokonanie odpowiedniego wyboru!

Jak wybrać auto do jazdy miejskiej? Polecane modele!

Aby wybrać auto do jazdy miejskiej, które spełni Twoje oczekiwania, postaw na sprawdzone modele uznanego producenta, np. Toyoty. Samochody, takie jak Toyota Corolla, Aygo X, Camry czy Yaris wydają się być idealne.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat najlepszych modeli i zyskać pewność, jak wybrać auto do jazdy miejskiej? Odwiedź stronę www.toyotalodz.com.pl, gdzie znajdziesz pełną ofertę Toyoty!