Aby możliwe było utrzymanie czystości w przestrzeni miejskiej, nieodzowna jest regularna praca zamiatarek ulicznych, które usuwają tak naprawdę każdy brud. Zamiatarki- takie jak jedna z najpopularniejszych zamiatarka Beam- rozpoczynają regularne sprzątanie na miejskich ulicach w sezonie od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Zimą sprzęt ten może być serwisowany, ale można też przekształcić taką zamiatarkę w niewielki pług śnieżny. Wiosna to czas, kiedy po ustaniu opadów śniegu naprawdę trzeba bardzo dokładnie wysprzątać miejskie ulice. Zamiatarki drogowe zajmują się oczyszczaniem jezdni, chodników i ścieżek rowerowych, poboczy, przystanków tramwajowych, a nawet torowisk.

W jaki sposób taka zamiatarka porusza się po mieście?

Kompaktowe zamiatarki samojezdne to idealna propozycja na ciasne, miejskie uliczki. Są one dość niewielkich rozmiarów, ale jednocześnie- bardzo dokładnie i szybko oczyszczają ulice. Wszystko za sprawą specjalistycznego osprzętu. Taki pojazd nie rozwija zbyt wielkiej prędkości, gdyż taka zamiatarka Beam może poruszać się z maksymalną prędkością do 50-60 km/h. Dlatego też prace porządkowe tego rodzaju są planowane w przestrzeni miejskiej na te godziny, kiedy ruch miejski jest najmniejszy. Są to godziny wieczorne, nocne i wczesne poranki.

Czy zamiatarki drogowe radzą sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami?

Zamiatarki uliczne mają specjalistyczne wyposażenie, które pozwala poradzić sobie właściwie z każdym brudem. Z jednej strony zamiatają ulice i zasysają odpady i śmieci, jakie mogą zalegać w terenie. Usuwają opadnięte liście i inne odpady zielone. Dzięki zainstalowanej myjce ciśnieniowej mogą doskonale radzić sobie z zaschniętym brudem oraz z płynnymi zanieczyszczeniami. W końcu, zdecydowana większość zamiatarek może doskonale poradzić sobie z rozlanymi substancjami chemicznymi, a nawet z cieczami o dużej oleistości.

Czy taką zamiatarkę łatwo jest prowadzić?

W najnowocześniejszych modelach zamiatarek zastosowano szereg patentów, które ułatwiają prowadzenie maszyny i są bardzo przydatne z punktu widzenia jej operatora. Można się o tym przekonać sprawdzając dostępne modele zamiatarek drogowych na stronie firmy Terberg Matec. Klimatyzacja, ogrzewanie, kamera cofania, komputer pokładowy, szerokie przeszklenia i część podłogi również w formie przeszklenia- wszystko to ułatwia prowadzenie maszyny, co stanowi główne zadanie jej operatora przez wiele godzin pracy w terenie.