Większość z nas na co dzień nie korzysta z porad prawnych, co oczywiście nikogo z nas szczególnie dziwić nie może. Mimo wszystko trzeba pamiętać tutaj o tym, że są sytuacje, kiedy to taka pomoc jest niezbędna. Wówczas udać się trzeba do kancelarii prawnej i porozmawiać z radcą, który wszystko nam dokładnie wyjaśni. Niemniej jednak dla wielu problemem mogą być stawki takich porad, które bądź co bądź niskie nie są, a przynajmniej takie być nie muszą. Pozostają jeszcze porady darmowe. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy takie usługi są w ogóle skuteczne?

Profesjonalni prawnicy

Jeśli weźmiemy pod uwagę porady całkowicie darmowe, co do ich jakości wielkich zastrzeżeń na ogół mieć nie można. Trzeba pamiętać, że udzielają ich profesjonalni prawnicy, którzy pracują czy pracowali w kancelariach. Dlatego też nie w ich interesie jest udzielanie porad, które w żadnym stopniu nie pomogą klientom.

Mimo wszystko nie da się ukryć, że pomoc radcy prawnego z kancelarii może mieć znacznie większy zakres. Radca taki identyfikuje się wówczas z klientem i robi wszystko, aby mu pomóc. Dlatego też większą efektywnością cieszą się prawnicy pracujący w swoich kancelariach.

Dostępność

W przypadku darmowych porad prawnych problem jest również z ich dostępnością. Nie jest tajemnicą, że jest ich coraz więcej, ale mimo wszystko i tak o wiele za mało, bo potrzebujących jest naprawdę wielu. Dlatego też na takie porady wielokrotnie czekać trzeba naprawdę dość długo, co z punktu widzenia klienta może być całkowicie nieopłacalne.

Wydaje się więc, że w sytuacji podbramkowej warto skontaktować się z radcą, który pomoże nam od razu. Na terenie Dąbrowy Górniczej takim prawnikiem jest Radca Prawny Łukasz Słota, do którego kontakt znajdziecie tutaj – slotakancelaria.pl/kontakt.

Patrząc na doświadczenie, pozytywne opinie oraz szeroki obszar prawa, w jakim radca ten pomaga swoim klientom, wydaje się, że wielu klientów szukających dobrego prawnika znajdzie tu pomoc, jakiej od takiego podmiotu oczekuje.