Prawo jest nieodłącznym elementem prowadzenia firmy, trudno oczekiwać, aby biznesmeni świetnie znali się na każdej dziedzinie prawa, nie są przecież prawnikami. Powinni jednak mieć świadomość jak ważna jest pomoc prawna i powinni korzystać z rad specjalistów, z takich kancelarii jak na przykład Kancelaria Łukasz Słota. W codziennej działalności firmy, jest bowiem wiele obszarów, w których wsparcie prawnika okazuje się bezcenne.

Już na etapie zakładania firmy pomoc prawnika może okazać się niezwykle cenna, przede wszystkim dlatego, że pomoże on wybrać odpowiednią formę prawną, która będzie dostosowana do możliwości finansowych wspólników oraz do branży w jakiej działają czy wielkości firmy, jaką zamierzają stworzyć. Najprostszą formą spółki jest obecnie spółka cywilna, zaś najbardziej zaawansowaną spółka akcyjna. Każda z nich ma swoisty proces rejestracyjny, w który prawnik także może okazać się nieocenioną pomocą i przygotuje odpowiednie dokumenty, tak aby proces rejestracyjny przebiegał szybko i sprawnie.

W przypadku działania na co dzień prawnicy również mogą być bardzo pomocni, przede wszystkim mogą przygotowywać umowy, które będą zgodne z prawem a jednocześnie będą leżały w interesie firmy. Mogą także opiniować umowy, które firma ma zamiar podpisać i sprawdzać je zarówno pod względem zgodności z przepisami, jak i pod względem interesów firmy. Prawnicy mogą także przygotować wzór umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło, które firma będzie podpisywała z pracownikami.

Pomoc prawników jest także nieoceniona w przypadku rozpraw sądowych. Radcy prawni mogą bowiem reprezentować klienta przed sądem, dzięki czemu właściciel nie musi stawiać się osobiście na sali rozpraw. Jest to także ważne w momencie gdy firma zetknie się z nieuczciwym klientem, czy też partnerem biznesowym, a jedyną drogą, aby odzyskać pieniądze czy wymusić dotrzymanie umowy będzie właśnie rozprawa sądowa. Jak widać wsparcie prawne jest dla każdego przedsiębiorstwa bardzo potrzebne.