Hiszpania to jeden z najatrakcyjniejszych krajów w Europie i to nie tylko ze względu na piękne krajobrazy czy skąpane w słońcu uliczki, ale również dzięki niskiej stopie procentowej czy stale rozwijającemu się rynkowi. Oczywiście, zalety te nie są tak ważne dla turystów, którzy decydują się na wczasy w malowniczej Hiszpanii, ale mają one wpływ na decyzje biznesowe wielu przedsiębiorców. Firma w Hiszpanii to doskonały sposób na zarobek oraz osiągnięcie satysfakcji z pracy wykonywanej każdego dnia. Nic więc dziwnego, że na założenie działalności gospodarczej w Hiszpanii decydują się nie tylko obywatele tego kraju, ale również obcokrajowcy. Ważne jest jednak, aby mieć pomysł na to, co chcesz robić, zanim założysz firmę w Hiszpanii. Pomoże Ci to wybrać rodzaj firmy, którą chcesz założyć oraz strukturę prawną, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Chciałbyś prowadzić działalność gospodarczą na terenie Hiszpanii? Nie jesteś pewien jakie kroki powinieneś podjąć w tym celu? Przeczytaj poniższy artykuł, który pomoże Ci uzyskać odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania!

Jednoosobowa działalność gospodarcza w Hiszpanii – samozatrudnienie kluczem do zawodowego spełnienia

Firma jednoosobowa to podmiot gospodarczy, w którym właściciel ponosi nieograniczoną odpowiedzialność za wszystkie zobowiązania przedsiębiorstwa. Jednoosobowa firma w Hiszpanii jest najczęstszym rodzajem działalności gospodarczej, głównie ze względu na elastyczność i niskie koszty jej prowadzenia. Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej ma również pewne wady, takie jak brak ochrony majątku osobistego, ograniczona odpowiedzialność za długi biznesowe i brak możliwości zatrudnienia pracowników, jednak dla wielu osób są one zaletami. Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą znane są z niezwykłego ducha przedsiębiorczości i można ich spotkać we wszystkich sektorach gospodarki, od małych po duże firmy. Jednoosobowa firma w Hiszpanii może być założona i prowadzona przez osoby, które nie posiadają hiszpańskiego obywatelstwa. Obcokrajowcy zajmują się swoją działalnością na tych samych zasadach co obywatele Hiszpanii, a jedyne różnice, które możemy zauważyć podczas zakładania działalności przez obcokrajowców w Hiszpanii, dotyczą identyfikacji osób nieposiadających hiszpańskiego obywatelstwa.

Jednoosobowa firma w Hiszpanii – proces zakładania firmy krok po kroku

Proces zakładania jednoosobowej firmy w Hiszpanii przez osoby, które nie posiadają hiszpańskiego obywatelstwa, na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany, jednak z czasem przyszli przedsiębiorcy przekonają się, że wcale taki nie jest. Najczęściej problemy z założeniem firmy w Hiszpanii, wynikają z braku odpowiedniej wiedzy na ten temat. Obcokrajowcy w celu założenia firmy w Hiszpanii, w pierwszej kolejności powinni uzyskać numer identyfikacji obcokrajowca, który w późniejszym czasie umożliwia prowadzenie działalności oraz otwarcie rachunku bankowego. Posiadanie N.I.E. to podstawa, która pozwala na rejestrację działalności w odpowiednim urzędzie.

 

Zobacz więcej: https://accountingservicesinspain.com